Dlaczego ważne jest utrzymanie zdrowego ciała?

Porównaj

Nie można wystarczająco podkreślić, jak ważne jest utrzymanie dobrego zdrowia. Zdrowe ciało jest podstawą dobrego samopoczucia na co dzień i określa, jak dobrze się starzejesz. Pozwala również prowadzić aktywne i pełniejsze życie, co oznacza, że z wiekiem będziesz mieć lepszą jakość życia.
Zdrowe ciało wymaga połączenia zbilansowanej diety, regularnych ćwiczeń, dobrego snu, uważności i oczywiście zdrowego stylu życia.Wskazówka. Utrzymanie zdrowego ciała to najlepszy sposób na aktywne i pełne życie. To najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zachować zdrowie w miarę starzenia się.

Co to jest nadwaga i otyłość?

Nadwaga to dodatkowa masa ciała pochodząca z mięśni, kości, tłuszczu i/lub wody. Otyłość to duża ilość dodatkowej tkanki tłuszczowej. Wskaźnik masy ciała (BMI) jest przydatną miarą nadwagi i otyłości. Informacje na tej stronie internetowej dostarczą Ci informacji o BMI (w tym o ograniczeniach tego pomiaru) oraz o tym, jak osiągnąć i utrzymać zdrową wagę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli obawiasz się o swoje BMI.

Jakie czynniki przyczyniają się do zdrowej wagi?Na wagę osoby może wpływać wiele czynników. Czynniki te obejmują środowisko, historię rodziny i genetykę, metabolizm (sposób, w jaki organizm zmienia żywność i tlen w energię) oraz zachowanie lub nawyki.Znaczenie zdrowego stylu życia. Kiedy jesteś młody, łatwo jest przyjąć swoje ciało i zdrowie za coś oczywistego. Jednak wraz z wiekiem znaczenie utrzymania dobrego zdrowia staje się bardziej widoczne. Kiedy utrzymujesz sprawną pracę swojego ciała, cieszysz się większą energią i mniej bólów i bólów.

Aby zrozumieć znaczenie utrzymania dobrego zdrowia, warto docenić różne rzeczy, które przyczyniają się do zdrowego stylu życia. Obejmują one odżywianie, aktywność fizyczną, sen i zarządzanie stresem. Kiedy te elementy Twojego stylu życia nie są w równowadze, często płaci za to zdrowieZdrowa dieta zawierająca odpowiednie witaminy, minerały, błonnik pokarmowy, białko, węglowodany i zdrowe tłuszcze pozwala organizmowi na dobrą pracę. Regularne ćwiczenia wzmacniają kości, mięśnie, płuca i układ krążenia.

Siedem do ośmiu godzin dobrej jakości snu każdej nocy pozwala organizmowi na naprawę komórek i wykonywanie innych czynności pielęgnacyjnych. Zarządzanie stresem to kolejna kluczowa część znaczenia zdrowego stylu życia.Według National Institutes of Health stres obciąża organizm i zwiększa ryzyko chorób serca, nadciśnienia, cukrzycy i zaburzeń psychicznych. Kiedy jesteś chronicznie zestresowany, częściej angażujesz się w niezdrowe zachowania, takie jak picie alkoholu, palenie tytoniu lub niezdrowa dieta.

Kiedy pracujesz nad utrzymaniem zdrowego ciała,

możesz spędzać więcej czasu na robieniu rzeczy, które kochasz, a mniej w łóżku, czując się pod wpływem pogody. Zdrowa dieta wspiera Twój układ odpornościowy, dzięki czemu łatwiej jest zwalczyć przeziębienie, grypę czy inne infekcje. Dobry sen ma również pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

Badanie z maja 2017 r. opublikowane w Nature and Science of Sleep wykazało, że zakłócony sen zwiększa ryzyko nadciśnienia, wysokiego poziomu cholesterolu, chorób sercowo-naczyniowych, problemów związanych z wagą, zespołu metabolicznego, cukrzycy i raka jelita grubego. Ponadto mężczyźni z zaburzeniami snu są narażeni na zwiększone ryzyko śmierci ze wszystkich przyczyn.

Przeczytaj więcej: Skutki spania 5 godzin na dobę

Zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu oznaczają, że będziesz mieć więcej energii do aktywności fizycznej, co pomoże Ci utrzymać wagę.Centers for Disease Control and Prevention zaleca wszystkim dorosłym co najmniej 150 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności oraz dwa dni treningu siłowego, aby utrzymać dobry stan zdrowia i prawidłową wagę.

Podkreślają również, że aktywność fizyczna sprawia, że czujesz się lepiej, lepiej śpisz i lepiej funkcjonujesz. Jeśli chodzi o znaczenie zdrowego stylu życia, regularne ćwiczenia to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz dla siebie zrobić.

Poprawa zdrowia psychicznegoUtrzymanie zdrowego ciała i zdrowego stylu życia może również sprawić, że będziesz szczęśliwszy i bardziej zrównoważony psychicznie.Przeczytaj więcej: Jak zdrowe odżywianie wpływa na zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne?Jeśli zmagasz się z depresją, lękiem lub chorobą psychiczną lub po prostu chcesz zachować zdrowy mózg w miarę starzenia się, National Alliance on Mental Illness zaleca dietę, ćwiczenia, regularny sen i zdrowy tryb życia jako najlepszą strategię poprawy zdrowie psychiczne

Balans energetyczny

Bilans energetyczny jest ważny dla utrzymania zdrowej wagi. Ilość energii lub kalorii, które otrzymujesz z jedzenia i napojów (energia IN) jest zbilansowana z energią zużywaną przez twoje ciało na oddychanie, trawienie i aktywność fizyczną (energia OUT):

Ta sama ilość energii IN i energii OUT w czasie = waga pozostaje taka sama (bilans energii) Więcej energii IN niż OUT w czasie = przyrost masy ciała. Więcej energii OUT niż IN w czasie = utrata masy ciała. Aby utrzymać zdrową wagę, Twoja energia WEJŚCIA i WYJŚCIA nie musi balansować dokładnie każdego dnia. To równowaga w czasie, która pomaga utrzymać zdrową wagę.

Możesz osiągnąć i utrzymać zdrową wagę, jeśli:

⦁ Stosuj zdrową dietę, a jeśli masz nadwagę lub otyłość, zmniejsz dzienne spożycie o 500 kalorii, aby schudnąć
⦁ są aktywni fizycznie
⦁ Ogranicz czas spędzany na braku aktywności fizycznej

Sprawdź hasło Zdrowie w XXI w.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dlaczego ważne jest utrzymanie zdrowego ciała?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *