Dlaczego praca w szpitalu jest ważna?

Porównaj

Szpitale są dużymi organizacjami, które zatrudniają wiele rodzajów specjalistów. Szpitale zatrudniają zarówno personel kliniczny, jak i niekliniczny do opieki nad pacjentami i utrzymania płynności działania firmy. Jeśli lubisz pomagać ludziom i pracować w środowisku opieki zdrowotnej, możesz być zainteresowany pracą w szpitalu. W tym artykule przedstawiamy listę miejsc pracy w szpitalach i opisy poszczególnych ról.Tom

Dlaczego praca w szpitalu jest ważna?

Na pracę w szpitalu jest duże zapotrzebowanie, ponieważ ludzie zawsze potrzebują opieki zdrowotnej. Aby skutecznie działać, szpitale muszą zatrudniać dużą liczbę osób zarówno na stanowiskach związanych z opieką nad pacjentem, jak i biznesowych. Korzyści z pracy w szpitalu obejmują:

  • Stabilność pracy
  • Elastyczny harmonogram pracy
  • Pomaganie innym
  • Podekscytowanie i różnorodność
  • Szanse na rozwój kariery

Rodzaje pracy w szpitalach

Szpitale mają wiele działów z ofertami pracy od poziomu podstawowego do wykonawczego. Pracę w szpitalu można znaleźć niezależnie od tego, czy posiada się wykształcenie medyczne czy specjalistyczne. Oto różne kategorie pracy w szpitalach i kilka typowych stanowisk, które można znaleźć w każdej z nich.

KlinicznePrace kliniczne to te, które zapewniają opiekę medyczną pacjentom, np. lekarze i pielęgniarki. Zazwyczaj wymagają one specjalistycznego wykształcenia i certyfikacji lub licencji. Oto 10 rodzajów stanowisk medycznych, które można znaleźć w szpitalach.

Technolog medycznyŚrednia płaca krajowa: 26,67 dolarów za godzinę

Podstawowe obowiązki: Technolog medyczny pracuje w szpitalnym laboratorium, aby wykonywać testy, takie jak liczenie komórek, testy na leki i kultury bakterii. Przygotowują krew, tkanki i inne próbki i używają specjalistycznego sprzętu do ich testowania. Zapisują i interpretują wyniki oraz przekazują je lekarzom i kierownikom laboratoriów.

Technik radiologŚrednia płaca krajowa: 27,58 dolarów za godzinęPodstawowe obowiązki: Technicy radiologiczni wykonują zdjęcia rentgenowskie, aby pomóc lekarzom w tworzeniu obrazów diagnostycznych dla ich pacjentów. Mogą one spotkać się z pacjentami, aby opisać proces i odpowiedzieć na pytania, a oni dostarczają zespół opieki zdrowotnej pacjenta z wyników rentgenowskich.

DietetykŚrednia płaca krajowaPodstawowe obowiązki: Dietetycy kształcić pacjentów na właściwej diety i pomóc im zarządzać warunki, takie jak otyłość i cukrzyca. Planują diety w oparciu o cel pacjenta, czy obejmuje to utrata masy ciała, przyrost masy ciała, zarządzanie chorobą lub poprawę ogólnej jakości życia. Tworzą spersonalizowane przepisy i plany posiłków oraz śledzą postępy pacjentów. Zobacz na stronie https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/pao-u-velikoj-akciji-scotland-yarda-zupnik-iz-zagreba-60-uhicen-je-zbog-djecje-pornografije-1726743

Terapeuta oddechowy

Średnia krajowa płaca: 32,66 dolarów za godzinęPodstawowe obowiązki: Terapeuci oddechowi leczą pacjentów, którzy mają problemy z oddychaniem. Oni diagnozują i leczą warunki, takie jak astma lub zapalenie oskrzeli.

Mogą one również zapewnić opiekę w nagłych wypadkach dla pacjentów, którzy doznali ataków serca, utonięcia lub innych traumatycznych wydarzeń. Mogą pomagać określonym populacjom, takim jak osoby starsze lub dzieci urodzone przedwcześnie, z chorobami płuc. Pracują również z urządzeniami takimi jak respiratory i sztuczne drogi oddechowe.

Zarejestrowana pielęgniarkaŚrednia płaca krajowa: 33,85 USD za godzinęPodstawowe obowiązki: Pielęgniarki wspierają lekarzy, opiekując się chorymi, rannymi lub powracającymi do zdrowia pacjentami oraz komunikując się z pacjentami i rodzinami. Badają one również pacjentów, przeprowadzają testy, prowadzą dokumentację pacjentów i pomagają lekarzom podczas zabiegów.

Zarejestrowane pielęgniarki informują pacjentów o ich schorzeniach i udzielają im porad dotyczących leczenia. Mogą również udzielać im wsparcia emocjonalnego.Terapeuta zajęciowyŚrednia płaca krajowa: 44,64 USD za godzinę

Podstawowe obowiązki: Terapeuci zajęciowi pomagają chorym, niepełnosprawnym, rannym i powracającym do zdrowia pacjentom wykonywać codzienne zadania, takie jak ubieranie się, kąpiel i przygotowywanie posiłków.

Pomagają ludziom rozwijać lub odzyskać podstawowe umiejętności, których potrzebują, aby dbać o siebie lub mieć pracę. Specjaliści ci zapewniają pacjentom ćwiczenia i terapie mające na celu poprawę ich umiejętności i mobilności. Mogą oni przeprojektować przestrzeń życiową i zawodową przy pomocy specjalnego sprzętu lub technologii.

Farmaceuta

Średnia płaca krajowa: 52,55 dolarów za godzinęPodstawowe obowiązki: Farmaceuci przygotowują i wydają leki na receptę i edukują pacjentów, jak bezpiecznie przyjmować leki. Oni rozumieją, co leki leczyć, co one interakcji z i jak przepisać je odpowiednio.

Farmaceuci zarządzają również zapasami w aptece i komunikują się z lekarzami szpitalnymi na temat niektórych leków. Mogą również przeprowadzać badania lekarskie, udzielać pacjentom porad zdrowotnych i szczepień.Asystent lekarzaŚrednia płaca krajowa: 105 203 USD rocznie

Podstawowe obowiązki: Asystenci lekarza oceniają, diagnozują i leczą pacjentów pod nadzorem licencjonowanego lekarza. Zamawiają testy i badania krwi, przepisują leki, prowadzą dokumentację pacjenta i edukują pacjentów na temat zdrowego stylu życia. Często koncentrują się na badaniach wellness i opiece profilaktycznej. Asystenci lekarzy kierują pacjentów do specjalistów i pomagają lekarzom i lekarzom w razie potrzeby.Chirurg

Średnia krajowa pensja: 214 927 dolarów rocznie

Podstawowe obowiązki: Chirurdzy operują na pacjentach, aby naprawić urazy lub pomóc w leczeniu chorób lub warunków. Oni zazwyczaj specjalizują się w jednym rodzaju chirurgii, takich jak ortopedyczne, rekonstrukcyjne lub pediatryczne.

Chirurdzy pomagają również diagnozować i leczyć swoich pacjentów przed i po operacji, przepisywać leki i prowadzić dokumentację pacjenta na bieżąco. Podczas operacji ściśle współpracują z pielęgniarkami i anestezjologami.

AnestezjologŚrednia krajowa pensja: $297,700 rocznie

Podstawowe obowiązki: Anestezjolodzy dają pacjentom leki, które usuwają ból i czucie podczas operacji. Pracują z chirurgów i lekarzy, aby utworzyć niestandardowe plany znieczulenia dla pacjentów w oparciu o procedurę i ich historii medycznej.

Monitorują pacjentów podczas i po podaniu leków przeciwbólowych, korygują wszelkie komplikacje lub reakcje i pomagają pacjentom odzyskać przytomność po zakończeniu procedury. Anestezjolodzy muszą zrozumieć prawidłowy rodzaj i ilość znieczulenia, aby bezpiecznie podawać każdemu pacjentowi.Niekliniczne

Prace niekliniczne to takie, które nie wiążą się z opieką nad pacjentem. Mogą one obejmować zadania administracyjne i biznesowe, takie jak komunikacja lub rozliczanie. Niektóre z nich są na poziomie podstawowym i wymagają jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej lub stopnia Associate, podczas gdy inne wymagają zaawansowanego stopnia i lat doświadczenia. Oto siedem rodzajów nieklinicznych miejsc pracy w szpitalach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dlaczego praca w szpitalu jest ważna?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *