Akcesoria oraz środki do pielęgnacji sierści pieska

Porównaj

Kąpiel czworonoga jest jednym z niezbędnych elementów jego codziennej pielęgnacji. Ewidentnie częstotliwość kąpania zależy od rasy czworonoga, od faktu, jaką cechuje się on szatą, i jakiej długości ma sierść. Jeśli kąpiemy czworonoga musimy też pamiętać o tym, żeby w tym celu stosować tylko kosmetyki, jakie są przeznaczone dla pielęgnacji pieska, ponieważ zwierzęta mają całkowicie inną fizjologię aniżeli człowiek.

Aktualnie na rynku kosmetycznym mamy do wyboru niesłychanie szeroki oraz bogaty wybór szamponów, jakie przeznaczone są dla pielęgnacji psów. Dzieje się tak, w następstwie tego, iż szampony dla psów produkowane są zarówno w kraju, jak importowane. Dziś dużo kapitalnych firm produkuje szampony dla psów, wskutek tego też w wielu przypadkach, zwłaszcza, gdy są one wygodne są także wybitnie drogie – wypróbuj ofertę na akcesoria dla psa sklep.

Ewidentnie, szampony dla psów można nabyć także bardziej ekonomiczne i wówczas jest to wydatek około trzydziestu złotych. Ważny jest jednakże fakt, by szampon dla czworonoga oprócz detergentów myjących zawierał w swoim składzie również składniki o charakterze pielęgnującym. Dziś do wyboru mamy szampony dla psów z domieszką olejków, takich jak na przykład: olejek migdałowy, kokosowy, czy również olejek z drzewa herbacianego. Prócz tego należałoby również dobrać szampon do typu sierści, wobec tego jeśli mamy na przykład pieska z szorstką sierścią, należałoby wybrać szampony, jakie nie zmiękczają sierści.

Oprócz tego dla psów z dłuższą sierścią należałoby zakupić odżywki, które zapobiegają plątaniu się włosów, a tym samym powodują, iż daje się łatwo rozczesać. Kiedy już mamy właściwe wyposażenie służące do kąpieli czworonoga, wtenczas możemy kąpać go nawet, co tydzień? W pierwszej kolejności w wannie należy rozłożyć matę antypoślizgową, aby pies nie ślizgał się po niej, i przygotować ręczniki do jego osuszenia. Cała kąpiel przebiega w dwóch fazach. W pierwszej fazie zmywamy z sierści piasek, brud oraz tłuszcz, zaś druga faza połączona jest z wykonywaniem masażu, w czasie jakiego sierść zostaje niezmiernie głęboko oczyszczona. W chwili, kiedy spłukujemy z psiej sierści szampon pamiętajmy, żeby nie zalać czworonogowi uszu oraz nosa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Akcesoria oraz środki do pielęgnacji sierści pieska”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *