Ostropest plamisty

Porównaj
SKU: ZDR0001A Category:

Jakie korzyści dla zdrowia ma ostropest plamisty?

Ostropest plamisty to popularne zioło uprawne, któremu przypisywane są liczne właściwości prozdrowotne. Regularne stosowanie jego nasion wspiera przede wszystkim funkcje wątroby i przyspiesza funkcje regeneracyjne. To również naturalny sposób na lepsze trawienie. Sprawdźmy, dlaczego warto włączyć ostropest plamisty do codziennego jadłospisu.

Substancje lecznicze zawarte w ostropeście

Substancją czynną jest kompleks flawonolignanów – sylimaryna. Ponadto, w ostropeście plamistym znajdują się również: naturalne oleje roślinne, sterole, aminy, a także duża ilość witaminy E. Wymienione substancje mają korzystny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego, ale mogą być również wykorzystane jako środek pielęgnujący wspierający kondycję skóry.

Główne zastosowanie ostropestu plamistego

Ostropest plamisty jest utożsamiany ze zdrową wątrobą. Organ ten pełni w naszym ciele kilka tysięcy różnorodnych funkcji. Przede wszystkim filtruje i oczyszcza krew ze szkodliwych toksyn. Wątroba to jedyny narząd wyposażony w zdolność autoregeneracji. Na skutek niezdrowej diety, zdolność ta może być osłabiona. W skrajnych przypadkach dochodzi do niewydolności wątroby. Ostropest plamisty to sprawdzony i naturalny sposób na zachowanie zdrowej wątroby.

Zawarte w nim mikroelementy mają korzystny wpływ również na ogólne działanie układu trawiennego. Ostropest przyspiesza trawienie, poprawia apetyt, a także ogranicza poziom złego cholesterolu. Najczęściej stosowane są jego mielone ziarna, które można wykorzystać jako dodatek do jogurtu oraz innych dań. Ostropest występuje także w formie oleju roślinnego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ostropest plamisty”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *