Prowadzenie własnej knajpy – na co wypada uważać?

Porównaj
Category:

Najważniejszą figurą w restauracji jest kelner. Prócz egzekwowanego zawodu, powinien być solidnym aktorem. Jakim sposobem to w pewnych sytuacjach bywa, każdy ma prawo mieć zły humor, posiadać problemy itp. a pomimo to ma obowiązek być zawsze roześmiany, grzeczny, spolegliwy oraz rozmowny. Restauratorzy nadzwyczaj sobie cenią obsługę kelnerska, bo wiedzą, iż to od nich zależy, w jaki sposób oraz w jakim czasie zostanie obsłużony kontrahent. W tym zawodzie, kelner doznaje też nieprzyjemnych sytuacji. Na pewno każdy z nas słyszał wiele dowcipów typu: „kelner w mojej zupie pływa mucha” itp. krótko mówiąc, kontrahent nie jest usatysfakcjonowany z zamówionego dania.

Co w takiej sytuacji zdziała wyrobiony kelner? Jak najbardziej przeprosi, przyjmie skargi, w tej sytuacji nie ma sensu udowadniać kto ma racje, ponieważ racje ma zawsze kontrahent. Podsumowując, kelnerowanie jest sztuką jaka nam akompaniuje na wielu niezapomnianych obrzędach, począwszy od chrztu, wesela zakończywszy na innych może nawet mniej rozkosznych uroczystościach – sprawdź też sklep gastronomiczny. Kelnerowanie jest jak balet, jaki żąda miesięcy a nawet lat praktyki.

Koszty utrzymania czystości w zakładzie gastronomicznym jest nadzwyczaj uciążliwe z uwagi na rozmaitość następujących pobrudzeń. Sanepid nakłada wielkie wymogi oraz sumiennie tego dopilnowuje. Sanepid łączy nam się z czymś złym, z figurami nakładającymi idealne kary za niedostosowanie się do przepisów, regulaminu. Niemniej pełnią rolę doradców, starających się pomóc zorganizować pracę w sposób pewny i nie zagrażający zdrowiu kontrahentów. W głównej mierze, zdrowe i smaczne posiłki przyrządzane w kuchni zakładu zależy od jej czystości, oraz sposobu jej przechowywania.

Co możemy powiedzieć o czystości naczyń? Bardzo znaczącym urządzeniem dopomagającym utrzymać czystość jest zmywarka. Mycie odbywa się w przegródce mycia z użyciem płynu. Według uskutecznionych badań, naczynia umyte w zmywarce z godziwą chemią wykazują 0 bakterii/cm3 (norma dopuszcza 100 bakterii/cm3), przy czym naczynia myte ręcznie to kłopotliwe nie obejmują takich efektów. Pamiętajmy również o środkach czystości, myjąco-antybakteryjnych, o myciu podłóg i ścian, albowiem to one są najogromniejszym magnesem na bakterie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prowadzenie własnej knajpy – na co wypada uważać?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *