Odkryj Ukrainę

Porównaj
Kategoria:

Opis

W ostatnich latach Polska i Ukraina bardzo zbliżyły się do siebie gospodarczo za sprawą napływu obywateli ukraińskich do naszego kraju, którzy przyjeżdżają tu w celu znalezienia pracy lub podjęcia nauki. Żywa współpraca pomiędzy naszymi narodami powinna zachęcić nas do odwiedzenia tego niezwykle różnorodnego kraju położonego za naszą wschodnią granicą.

Piękne krajobrazy na Ukrainie

Niewiele osób wie o tym, iż na Ukrainie znajdują się malownicze góry, należące do łańcucha Karpat. Szczyty pasm Czarnohora i Gorgany wznoszą się na wysokość nawet 2000 m.n.p.m., dzięki czemu stanowią przystępny teren do eksploracji zarówno dla amatorów górskich wędrówek, jak i dla doświadczonych wspinaczy. Innym obszarem Ukrainy, który jest ciekawy pod względem geograficznym, są setki kilometrów brzegu Morza Czarnego. Niestety, turyści mają obecnie ogromne trudności z odwiedzeniem Krymu – zdecydowanie najpiękniejszej części ukraińskiego wybrzeża. Mimo to warto zwiedzić Odessę, która jest największym kurortem na ukraińskim brzegu Morza Czarnego. Warto także udać się nad przybrzeżne słone jeziora limanowe, które są ewenementem w skali światowej i stanowią element charakterystyczny tego regionu.

Niezwykle ciekawa historia

Nie można także zapominać o tym, że na terenie Ukrainy znajduje się wiele przepięknych miast z wielowiekową tradycją. Do najpiękniejszych z nich zaliczają się: wspomniana Odessa, Lwów, Kamieniec Podolski czy Czernichów oraz oczywiście stolica – Kijów. Większość z tych miast została ukształtowana przez skomplikowaną historię opisywanego państwa – Ukraina przez setki lat była pod panowaniem polskim, rosyjskim i tureckim (Krym) oraz radzieckim. Na jej obszarze znajdują się nawet pozostałości po starożytny Grekach! Te wszystkie elementy tworzą niepowtarzalną mieszankę kultury słowiańskiej i Orientu. Jeśli połączymy to z pięknymi krajobrazami, otrzymamy połączenie idealne dla każdego turysty!

Pakuj się i jedź na Ukrainę!

Ukraina jest jeszcze krajem słabo odkrytym przez turystów z Zachodu, w tym Polaków. Dlatego warto zwiedzić ten przepiękny kraj, zwłaszcza że odpowiadają temu dobre stosunki pomiędzy naszymi państwami. Wycieczki na Ukrainę są bowiem opcją, która bez wątpienia zadowoli gusta każdego zwiedzającego, nawet tego z najbardziej wygórowanymi oczekiwaniami!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odkryj Ukrainę”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *