Jakim sposobem zadbać o piece i kominy?

Porównaj

Ten typ systemu grzewczego ma niezwykle dostatnią tradycję. Niegdyś piec kaflowy kładziono w każdym pomieszczeniu, obecnie – dzięki spożytkowaniu nowych dyspozycji rozprowadzania gorącego powietrza- jeden piec bez kłopotu jest w stanie dać ciepło, potrzebne do ogrzania całego domu. Ten typ pieców zmieniał się na przestrzeni lat. Mamy do czynienia z kilkoma typami pieców kaflowych. Wyróżniamy piece szablonowe – z drzwiczkami oraz szybą. Takie piece, przez lata święciły triumfy w świecie ogrzewania.

Nieco nowocześniejszym rozwiązaniem są piece wykorzystujące wkłady kominkowe. Prostsze w użytkowaniu, a w głównej mierze w sprzątaniu. Następny rodzaj to systemy grzewcze wykończone płytkami ceramicznymi – to najnowocześniejsza edycja tej formy grzewczej, jaka z pieców kaflowych stosuje jedynie kafle. I ten właśnie detal łączy wszelkie podrodzaje – sprawdź frezowanie kominów. Architekci prześcigają się w wyborze zdobionych kafli. Kluczowy niemniej jednak jest materiał, z jakich są zbudowane – najpoprawniej by była ceramika. W Polsce zwykle wybieranym typem kominka jest kominek rustykalny. Jest on jakoby wpisany w kulturę domów znad Wisły.

To tuzinkowe kominki, na których stawia się zdjęcia całej rodziny, pamiątki, jakie dzieci przywiozą z wakacji, czy prezenty od znajomych, które pragniemy wyeksponować – szczególnie z okazji ich wizyty. Często dookoła tego rodzaju kominków buduje się niskie blaty, na zapasowe drzewo do palenia. Tworzywem wykończeniowym tego rodzaju kominków w większości wypadków są wybitnie klasyczne budulce. Piaskowiec, cegła, marmur lub drzewo. Sposób wykończenia jest uzależniony od woli projektanta, a w szczególności od wnętrza, w jakie ma być wkomponowany. Sposób urządzenia pomieszczenia, kolor ścian, materiał, z jakiego wykonana jest podłoga – to wszystko niezmiernie ważne detale, dla designera naszego kominka. O ile takiego zatrudnimy. Niejednokrotnie bo są to kominki, których nie projektują fachowcy. W dużych, rodzinnych domach za złota rączkę robi głowa familii – pomysłowy, przedsiębiorczy mężczyzna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jakim sposobem zadbać o piece i kominy?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *