Tanie długopisy

Porównaj
Kategoria:

Opis

Wielokrotnie kompletnie nie spostrzegamy, iż w naszym ulubionym serialu czy też filmie, który oczywiście oglądamy, bohaterowie używają wskazanego modelu telefonu, popijają jeden gatunek herbaty czy też jeżdżą autami jednej marki. Kiedy tak właściwie niemniej jednak idziemy do sklepu wybierzemy ten sam telefon, którym obsługuje się doktor Lubicz czy też tę samą herbatę, którą podaje gościom ojciec Mateusz. Taki zabieg wpływania na nasze dobory konsumenckie nazywa się kryptoreklamą. Jest to nic innego, jak przedstawianie definiowanej marki, która w większości wypadków jest jednym ze sponsorów danej produkcji, na ekranie kinowym czy też telewizyjnym. Działanie takie można uznać za pewnego rodzaju manipulację. W odróżnieniu od normalnej reklamy, której początek i koniec jest dosadnie zaznaczony poprzez sygnał dźwiękowy czy też wizualny, kryptoreklama jest niejako przemycana do świadomości odbiorcy.

Ten z kolei nie zdaje sobie sprawy z tego, co nim kieruje w trakcie robienia zakupów i wybierania właśnie takich a nie innych produktów. Należałoby więc czasami głębiej zastanowić się nad tym tematem i zakupić tanie długopisy. Nikt z nas jakkolwiek nie chce być manipulowany, prawda? Sukces należytej reklamy polega na tym, iż niesie ze sobą pewną obietnicę. Pojawiające się w gazetach fotografie, czy spoty telewizyjne zdają się mówić, iż jeśli zdecydujemy się na dany towar czy też usługę, będziemy ładniejsze, bardziej interesujące czy też mąż będzie nas bardziej kochał. Rzecz jasna taka sytuacja odnosi się w równym stopniu do kobiet, dzieci i mężczyzn. Każdy z nas chce być jakkolwiek perfekcyjny we wszystkich dziedzinach.

Ulega więc prezentowanemu złudzeniu, iż dzięki najnowszemu modelowi telefonu komórkowego stanie się człowiekiem sukcesu czy też że zyska grono innowacyjnych przyjaciół, jeśli będzie korzystał z dobrej sieci telefonicznej. Rzecz jasna obietnice te są nieraz bez pokrycia. Nasze powodzenie u płci przeciwnej może w pewnej mierze zależeć od tego, jak dbamy o nasz wygląd. Na pewno nie zagwarantuje nam go niemniej jednak używanie szamponu czy też mydła konkretnej marki. Nie oczekujmy więc, iż razem z zakupem reklamowanego towaru nasze życie się zmieni. Należałoby zdawać sobie z tego sprawę i już od najmłodszych lat uczyć tego dzieci. To właśnie dzięki temu unikniemy rozczarowań.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Tanie długopisy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *