Bluza czy cienka kurtka?

lip 8, 2016 by

Bluza czy cienka kurtka?

W zasadzie wszystko zależy od tego gdzie się wybieramy. Jeśli ma być to tylko mały spacer wieczorem, to lepiej wziąć ze sobą bluzę, ponieważ lepiej będzie wyglądała. Natomiast, jeśli wybieramy się w wycieczkę w góry, lepiej zabrać cienką kurtkę przeciwdeszczową, najlepiej z kapturem. W górach warunki atmosferyczne są bardzo zmienne, dlatego też możemy napotkać na swojej drodze na przykład opady deszczu czy też nawet śniegu. Dlatego też wart odpowiednio się zabezpieczyć, podczas takiej wędrówki. Nigdy nie wiadomo, jaka pogoda nas zastanie podczas wspinania się na takie górskie szczyty. Dlatego też bluza może być po prostu niewystarczająca. Zresztą bluza, pod wpływem deszczu po prostu przemoknie.

Natomiast taka kurta będzie chroniła nasze ubranie, które mamy pod spodem, przed deszczem. Dzięki temu, jest szansa, że nie zachorujemy po takiej wyprawie, ponieważ nasze ubrania nie będą doszczętnie przemoknięte. Bluzy świetnie sprawdzają się podczas wieczornych spacerów do parku, czy też nad brzegiem morza, kiedy się już troszkę chłodniej. Nie są one ani za grube, ani za cienkie, dzięki czemu nie przegrzejemy się w nich, a w skuteczny sposób będą nas chroniły przed zimnym wiatrem czy też powietrzem. Dlatego też warto takie bluzy także wiec w swojej szafie. Przydadzą się one na przykład również podczas urządzanych często wieczorem grillów.

Related Posts

Tags

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>