Czym jest moda?

wrz 8, 2015 by

imagesModa jest powszechnie przyjętym obyczajem między innymi na sposób ubierania się, myślenia, czy urządzania swojego domu. Tak samo jak historia, moda lubi powracać, i tak rzeczy które były modne kilkadziesiąt lat temu, wprowadzane są ponownie w życie, z wykorzystaniem innych materiałów, i technik produkcyjnych. Można również wspomnieć tutaj o sztuce, która powraca wraz z modą, kiedy kupowane są oryginalne dzieła sztuki do urządzenia domów np. przez osoby zamożniejsze, lub ich reprodukcje, które możemy równie dobrze kupić w dobrych księgarniach lub budowanie domów na kształt kolonialny.

Kolejnym przykładem może być muzyka. Moda na muzykę jest niezmiernie popularna, oczywiście nie zapominając o konkretnych subkulturach, które słuchają muzyki względem własnych upodobań, sięgając często do utworów z lat swoich rodziców, które są wyjątkowe i stając się tym samym przez to nieśmiertelne. Moda jest narzuconym sposobem życia, który zmienia się co jakiś czas i powraca. Chcąc być osobą modną ustosunkowujemy się do trendów panujących na rynku muzycznym, przemysłowym, czy poglądowym. Przyzwyczajamy się do tego, i korzystamy z tego co przynosi nam współczesność. Łączenie się z pokoleniami, dzięki nawrotom mody, jest nadzwyczaj pomocne w nawiązaniu kontaktu i znalezieniu wspólnego tematu do rozmowy.

Related Posts

Tags

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>