Ubiór a wiek

wrz 8, 2015 by

images (6)Niestety w Polsce w dalszym ciągu możemy spotkać osoby, które na siłę chcę się odmłodzić kupując dla siebie stroje, które zdecydowanie nie są w ich wieku wskazane. Osoby te na dodatek wychodzą z założenia, że ubrania, które są o dwa albo trzy rozmiary za małe i wskazane raczej dla nastolatek aniżeli dla osoby w wieku około pięćdziesięciu lat idealnie do nich pasują. Niestety kiedy patrzy się na takiego, nieświadomego często człowieka, można odnieść wrażenie, że osoba taka faktycznie nie zdaje sobie sprawy z tego czym jest dobrze dobrane ubranie i jak powinno ono wygadać. Co smutniejsze okazuje się, że w zdecydowanej większości takie zachowanie przejawiają kobiety.

Wychodzą one bowiem z założenia, że takie ubranie po pierwsze w jakiś tam sposób je wyszczupla a po drugie, że odmładza je. Biorąc pod uwagę widok człowieka, który nawet mimo tego, że jest szczupły kupuje dla siebie po prostu za małe ubrania wygląda śmiesznie. Osoby te niestety nie są tego świadome. Co gorsza nie docierają do nich informacje zwrotne od bliskich im osób, które zwracają im na to uwagę. Takie zachowanie naprawdę nie jest wskazane zwłaszcza, że przecież taki strój wcale ich nie odmładza. Wręcz przeciwnie wydaje się, że taka osoba jest po prostu stara i na siłę chce się odmłodzić z marnym efektem. Takie rozwiązanie nie jest korzystna dla nikogo.

Related Posts

Tags

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>