Ubranko dla maluszka

paź 28, 2015 by

pobrane (58)Bardzo wiele mam ubiera swoje malutkie dzieci zbyt ciepło, przez co dochodzi do przegrzania maluszka co często prowadzi do choroby. Dlatego też gdy tylko zobaczymy, że maluch jest spocony należy założyć mu lżejsze ubranko. Oczywiście w okresie letnim warto by każde jego ubranie było przewiewne dzięki czemu będzie mu chłodniej. Wiele osób boi się że maluszek się przeziębił, jednak należy pamiętać o tym, że nawet bardzo małe dziecko odczuwa  różnice temperatur, tak więc gdy mam jest gorąco to jemu z pewnością też. Oczywiście inne sprawa jest z noworodkami, które jeszcze nie maja prawidłowo wytworzonej termoregulacji, jednak gdy dziecko ma trzy miesiące, to spokojnie można to lekko ubrać.

Tak więc należy o tym pamiętać, że dziecko także może być spocone, i nie należy go przegrzewać. Warto natomiast modnie go ubierać. Oczywiście niezwykle istotne jest tutaj odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem, szczególnie główki, nie wystarczy tylko smarować kremem z filtrem lecz także kupić chustkę bądź czapeczkę. Należy o tym pamiętać, gdyż taki maluch może bardzo szybko dostać zapalenia ucha. W sklepach coraz więcej rzeczy pojawia się dla dzieci, tak więc warto  z tego korzystać, nawet bardzo małe dziecko może już nosić specjalne kąpielówki, dlatego też można zachęcić maluszka do zabaw w wodzie.

Related Posts

Tags

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>