Jak zmniejszyć stres podczas ciąży

Porównaj

Oto kilka naszych najlepszych wskazówek, które pomogą zmniejszyć stres, który możesz odczuwać podczas ciąży. Kiedy jesteś w ciąży, są dni, kiedy możesz przechodzić przez każdą możliwą emocję (cześć, hormony!). A jednym z najczęstszych uczuć, których doświadcza wiele oczekujących matek przez całą ciążę, jest stres — stres związany z dzieckiem, stres związany z ciałem, stres związany z przygotowaniami do narodzin dziecka, stres związany ze zmianami w życiu — nazwij to.

Chociaż to normalne, że doświadczasz tych emocji, okresy długotrwałego lub silnego stresu podczas ciąży nie są dobre dla Ciebie — LUB dla Twojego dziecka. W rzeczywistości, wysoki poziom ciągłego stresu może nawet pogorszyć objawy ciąży (takie jak problemy ze snem, bóle ciała itp.) – lub przyczynić się do większych problemów, takich jak depresja, problemy z wagą (przytycie zbyt dużo lub za mało) lub nawet wysoki poziom krwi nacisk. Znalezienie sposobów radzenia sobie ze stresem jest ważne dla każdej przyszłej mamy — oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zmniejszyć stres. zobacz tutaj

Skoncentruj się na swoim oddechu

Głębokie oddechy pomagają nam dostarczyć dodatkowy tlen do naszych ciał, co z kolei pomaga naszym mięśniom, ciału i mózgowi czuć się zrelaksowane. Ale jak często naprawdę skupiamy się na oddychaniu? Medytacja to świetna rzecz do wypróbowania (dostępnych jest kilka aplikacji, które mogą cię nauczyć) lub po prostu usiądź spokojnie i weź długie, wypełniające brzuch wdechy przez nos, a następnie powoli wydychaj przez nos lub usta. Dodatkowe punkty, jeśli możesz oddychać przez coś pobłażliwego, takiego jak masaż prenatalny!

Priorytet odpoczynku

Podczas gdy niektóre kobiety w ciąży zasypiają na moment (zwłaszcza w pierwszym trymestrze), sen nie zawsze przychodzi tak łatwo, jak ciąża postępuje. Twoje ciało wiele przechodzi (wiesz, całe dorastanie człowieka), a niewystarczająca ilość odpoczynku może podnieść poziom stresu. Staraj się spać 7-9 godzin w nocy i zaplanuj porę snu, która pomoże Ci osiągnąć ten cel. Uspokajający rytuał przed snem może pomóc ci wyciszyć umysł przed pójściem spać — niektórzy proponują ciepłą (nie gorącą!) kąpiel, filiżankę ziołowej herbaty bez kofeiny, uspokajającą muzykę i mało czasu na ekranie. Jeśli zmagasz się z wystarczającą ilością snu, porozmawiaj ze swoim dostawcą o dodatkowych sugestiach.

Poruszaj swoim ciałem

Włączenie ruchu w dzień jest dobre nie tylko dla twojego ciała, ale także dla twojego umysłu. Ćwiczenia uwalniają w organizmie substancje chemiczne zwane endorfinami, które mogą poprawić nastrój, a nawet złagodzić objawy depresji i lęku. I nie pozwól, aby pomysł ćwiczenia” zastraszał Cię lub ograniczał — po prostu wyjście na spacer to świetny sposób na podniesienie tętna. Świeże powietrze i ruch mogą pomóc Ci uspokoić umysł i wzmocnić te endorfiny – wygrywaj, wygrywaj!

Jedz dobrze

Prawidłowe odżywianie polega na równowadze! Dorastanie człowieka to dużo pracy (a pragnienia ciąży są tak realne, mamo), więc zapewnienie sobie dobrej mieszanki zdrowej żywności (i dużej ilości wody) jest jedną z najlepszych form dbania o siebie. Nie bój się leczyć siebie od czasu do czasu — ale pamiętaj, że dostarczanie organizmowi zdrowych decyzji zapewni, że Ty i dziecko otrzymacie składniki odżywcze, których potrzebujecie, aby czuć się dobrze i silnie, fizycznie i psychicznie. I nie zapomnij wziąć prenatalnej witaminy!

Pozwalać. Ono. Na zewnątrz.

Czasami samo dzielenie się swoimi uczuciami lub zmartwieniami z kimś innym może zdjąć część ciężaru z twoich ramion. Porozmawiaj z innymi ciężarnymi lub świeżo upieczonymi mamami – będą one w stanie nawiązać relacje, a nawet mogą udzielić porady na temat tego, co działało na stres podczas ich własnej ciąży.

Możesz także spróbować spisać swoje myśli — prowadzenie dziennika, sporządzanie listy rzeczy, za które jesteś wdzięczny, lub pisanie list rzeczy do zrobienia, jeśli po prostu masz za dużo na głowie, co może pomóc uspokoić umysł i obniżyć poziom stresu .Jeśli stres wydaje się nie do opanowania lub martwisz się o zdrowie swoje lub dziecka, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Brak snu, brak apetytu lub niezdrowe zachowania oznaczają, że nadszedł czas, aby uzyskać pomoc w radzeniu sobie ze stresem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jak zmniejszyć stres podczas ciąży”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *