Panele słoneczne

Porównaj
SKU: DOM0001A Categories: ,

Co to jest fotowoltanika i jakie korzyści przynosi?

Fotowoltanika to nic innego jak domowe elektrownie słoneczne, które pozyskują odnawialną i naturalną energię, którą możemy spożytkować w naszym domu. W naszym kraju nie brakuje programów dofinansowań, co wpływa na wzrost liczby instalacji. Warto jednak dowiedzieć się więcej na temat tego, co to jest fotowoltanika oraz czy warto zdecydować się na taką inwestycję.

Czym jest fotowoltanika?

To specjalne panele, które pozyskują i magazynują energię słoneczną. W praktyce, panele widoczne na dachu to najtańszy element całej inwestycji. Najdroższe są systemy wewnątrz domu, które pozwalają przetworzyć i wykorzystać energię słoneczną w codziennym życiu.

Czy panele słoneczne są opłacalne?

Obok pytań o to, co to jest fotowoltanika, często spotkamy się również z rozważaniami na temat opłacalności takiej inwestycji. Ceny prądu w naszym kraju są coraz wyższe. W przypadku domków z elektrycznym ogrzewaniem, rachunki mogą być astronomiczne. Fotowoltanika w okresie wiosenno-letnim pozwala pozyskać nawet do kilkudziesięciu procent zapotrzebowania na energię! To oznacza ogromne oszczędności już w pierwszych latach użytkowania.

Kiedy nie warto decydować się na fotowoltanikę?

Nie wszystkie domki podlegają programom dofinansowania. Samodzielne sfinansowanie fotowoltaniki wiąże się z ogromnymi kosztami rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Innymi przeciwskazaniami są: plany przeprowadzki w przeciągu następnych pięciu lat, plany remontu dachu, a także brak miejsca na właściwy montaż. Fotowoltanika sprawdza się najlepiej na południowej stronie dachu. Jest natomiast praktycznie bezużyteczna po stronie północnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Panele słoneczne”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *