Akcesoria dla zwierząt

Porównaj

Jakikolwiek czworonóg jest w znaczącym stopniu zależny od własnego właściciela, a stwierdzenie to traktuje zwłaszcza szczeniąt, jakie to potrzebują naszej klarownej pomocy, troski, sympatii i towarzystwa oraz miłości. Kiedy w mieszkaniu jest wyłącznie jedno zwierzę, pies może tak niesłychanie przyzwyczaić się do właściciela, iż obserwuje każdy jego krok oraz przenigdy go nie opuszcza. Problem może pojawić się, kiedy ukochany właściciel chce wyjść z mieszkania, pozostawiając czworonoga samego. Jeśli właściciel wychodzi na pewien czas z domu, pies czuje się niepewnie, boi się, że został opuszczony. Jego strach ma prawo zostać wyrażony poprzez piszczenie, głośne wycie, czy także drapanie mebli – znacznie więcej o tym na witrynie Canis Pet.

Aby zapobiec takim sytuacjom wypada przyzwyczajać pieska do ciszy nawet wtedy, gdy właściciel jest nieobecny. Jeśli pies podczas naszej nieobecności był cicho pochwalny go, żeby zrozumiał, że zachował się poprawnie. W pierwszej kolejności wychodźmy z mieszkania na krótkie okresy czasu, lecz róbmy to regularnie. Wychodzenie z mieszkania poprzedzajmy też zawsze tymi samymi czynnościami, inaczej ubierzmy kurkę, zabierzmy kluczyki do samochodu, a wtenczas pies zacznie rozpoznawać owe znaki. Po paru wyjściach właściciela pies będzie przygotowany na to, by zostać sam wtenczas, kiedy wyjdziemy na osiem godzin do pracy. Każdy pies, który pragnie pokazać, że to on jest w otoczeniu zwierzęciem dominującym stroszy na grzbiecie włos, a przy tym otwiera pysk oraz unosi ogon.

Psa możemy obawiać się również wtenczas, gdy podciąga wargi, pokazując tym samym zęby. Tak wyglądający pies przestrzega swą postawą, że może zaatakować, skutkiem tego lepiej mieć się przed nim na baczności. Inaczej wygląda pies, jaki jest przyjaźnie nastawiony i pragnie okazać swoją radość. Psy błędnie znoszą rozstania ze swoim ukochanym właścicielem, dlatego także pilnie nasłuchują gdzie w danej chwili się on znajduje. Z tego również względu każdy pies gruntownie wie, czy jego pan stoi pod drzwiami, jest w garażu, czy także faktycznie na chwilę wyjechał. Każdy pies oczekuje na powrót swojego pana, a gdy się on już pojawi głośno cieszy się z jego powrotu. Z tego też względu, kiedy tak właściwie powrócimy już do mieszkania, pochwalmy psa, że cicho czekał na nas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Akcesoria dla zwierząt”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *