Walory oraz cechy instalacji fotowoltaicznych

Porównaj
Category:

Instalacje fotowoltaiczne uzyskują prąd, jaki posiada znacznie większą częstość niż ten wywodzący się z sieci publicznej. Stąd także zawsze w pierwszej kolejności wyczerpuje się prąd pochodzący z instalacji, a później stosuje się dopiero prąd z sieci. Zdarza się jednak, że pojawia się nadmiar prądu, który jest niewykorzystywany. To właśnie dzięki stosowaniu szczególnych liczników dwukierunkowych można z powodzeniem przesłać taką nadwyżkę do sieci publicznej. Polska regulacja o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) mówi przejrzyście, iż nie ma w takim wypadku konieczności posiadania własnej działalności.

I tutaj pojawia się pojęcie: prosument innymi słowy podmiot, który jest równocześnie fabrykantem energii (fotowoltaicznej) jak oraz jej konsumentem – więcej na witrynie internetowej fotowoltaika. W sytuacji, kiedy produkowany prąd jest niewystarczający można pobierać go z sieci publicznej. Struktury fotowoltaiczne on-grid nie potrzebują stosowania specjalistycznych akumulatorów, a to oddziałuje na obniżenie wydatków montażu. Instalacje fotowoltaiczne sieciowe to interesujące rozwiązanie, jakie zezwala oszczędzić wiele pieniędzy.

Oprócz dyspozycji przesyłania nadmiaru prądu do sieci ustawa o OZE napomyka również o systemie opustów dla instalacji prosumenckich (net-metering). W praktyce oznacza to, że posiadacz mikroinstalacji ma szansę przesłania nadwyżki energii do sieci i odebrania jej w ciągu jednego roku. Prosument może zatem wyprodukować energię w dowolnym momencie, a też odebrać ją kiedykolwiek zechce.

Profesjonalnie nazywa się to bilansowaniem rocznym energii. Jest to nic innego jak wyliczanie różnic pomiędzy prądem wprowadzonym do sieci, a zużytym w ciągu roku. To naturalnie dzięki takiemu rozwiązaniu wolno uniezależnić się w pełni od wzrostu cen za energię elektryczną. Ponadto instalacja fotowoltaiczna ma okazję posiadać też wyjątkowy licznik, który pozwala analizować wykresy zużywania energii.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Walory oraz cechy instalacji fotowoltaicznych”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *